Ürünlerimiz

  Karo Halı Zemin Kaplama

  Karo halı, 50×50 cm, 60×60 cm vb ölçülerdeki kare parça halıların birleşiminden oluşan halı çeşididir.

  En çok bilinen iplik cinsine göre karo halılar 

  • Polyamid (PA) iplikli karo halılar
  • Polipropilen (PP) iplikli karo halılar

  Yüzeydeki iplik hav yapısına göre de farklı çeşitlere ayrılmaktadır;

  Hav: Karo halı üst kısmındaki yüzeyi oluşturan iplik üst kısmana hav denir.

  Bukle Havlı: (Loop Pile): hav yüzeyi kesilmemiş buklelerden meydana gelen halı çeşididir.

  Kesik Havlı: (Cut Pile): Kesik hav ipliklerinden oluşan yüzeye sahip karo halı dokusudur. 

  Kesik ve Bukle Havlı Halı: (Cut & Loop Pile) Kare halı kesik uçlu hav iplikleri ve buklelerin kombinasyonundan oluşur. 

  Özellikle Ticari tip mekan zemin kaplama çözümü olarak; Kalite, Renk ve desen çeşitliliği açısından günümüzde en çok kullanılan zemin döşeme malzemesi olarak öne çıkmış bulunmaktadır.
  Parça Halı kaplama çeşitleri ile; mekanlarınız da estetik bir görünüm sağlar. Konfor ve hijyen sizin için olmazsa olmaz bir koşul ise kullanmanız gereken zemin döşeme malzemesi olacaktır.

  Yangın standartlarına uygun olan tüm halı kaplama çeşitlerimiz  ISO 9001, ISO 14001, CRI Plus, Leed Credit, CE sertifikalarına sahip olmasının yanı sıra Akustik Performansı, Ses yalıtımı ve statik enerji dayanımı yüksektir.

  Voxflor karo halılar, Tessera karo halılar, karo halılar, Flotex halılar. Birçok yönden avantajlı bu döşeme ürünlerimiz ile: Ofis zeminleri, sinema ve tiyatro salonlarında, konferans, konser ve kongre salonlarında, ticaret merkezlerinde, fabrikaların yönetim ofislerinde, hava alanlarında, fuarcılık sektöründe, kamu ofis alanları, oteller ve yönetim ofislerinde, banka yönetim binaları ve şubelerinde, devlet dairelerinde kullanılabilmektedir.

  Karo Halı Zemin Kaplamasının Avantajları

  Genelde yükseltilmiş döşeme üzerine olduğu kadar, betonarme döşeme üzerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ve zemin tasarım seçeneklerini artırmak için LVT zemin kaplama ile kombin yapılabilir.

  En önemli avantajları ise döşenmiş olan halının bütün olarak değil gerektiğinde lokal müdahale ile istenilen belirli kısımlarının sökülüp değiştirile bilmesidir. Ayrıca zeminde farklı renkler farklı kombinasyonlarla kullanılarak istenen desenler oluşturulabilmektedir. kare halı – ebatlandırılmış halıların bir başka avantajı da fire oranını düşürerek toplamda daha ekonomik olmasıdır.

  Kare halılar, hijyeniktir, koku, nem, rutubet yapmaz, temizlemesi oldukça kolaydır. Bu sebeple ofis, showroom, büro, şube gibi iç mekan alanlarında sıkça kullanılır. Antistatiktir, ortamda oluşan elektriği insan vücuduna aktarmaz, insan vücudunda bulunan elektriği topraklar.

  Sıkça Sorulan Sorular
  Karo halı avantajları?

  Farklı kapalı ve açık ofis sistemlerine sahip olan modern ofis ortamları sık tasarım değişikliklerine uygun olmaları için esneklik düşünülerek tasarlanmışlardır. Modüler sistem zeminler, yeni ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilir ve yeniden düzenleme masrafını azaltır.
  Karo halılar uygulanırken; modüler zemin tasarımına uygun telefon, elektrik ve diğer zemin altı teknik sistemlerde değişiklik yapma şansı sağlar.
  Maksimum tasarım esnekliği, maksimum dizayn ve renk esnekliği 
  Hızlı ve kolay uygulama tekniği
  Güçlü mimari teknik destek olanağı sağlar.
  Uygulama esnasında oluşabilecek israfın azalması.
  Zarar görmüş ya da lekelenen kısımların tekrar revize edilmesi veya onarılması

  Karo Halı Nedir?

  Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticarı alanlarda kullanılan ticari tip halılardır. Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

  Karo halı ebatları?

  Karo Halı Ebatları şu şekilde ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50 cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da kare halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

  Karo halı zemine yapıştırılır mı?

  Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür. (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir. Demontaj olarak kullanılabilir.

  Karo halı kullanım alanları?

  Tüm ticari tip kapalı alanlarda kullanılabilmesi mümkündür. Açık ve kapalı ofis zeminleri vb alanlarda çokça tercih edilmektedir. Özellikle ticari tip ofis zeminlerinde tercih edilen kare halılar, akustik zemin isteği için idealdir.
  Ofis – Büro Zeminleri
  Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
  Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
  Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
  Kongre Salonu Zeminleri
  Tiyatro Salonu Zeminleri
  Sinema Salonu Zeminleri
  Fuar Alanı Zeminleri
  Otel Zeminleri
  Bazı Restoran Zeminleri
  Mağaza – Showroom Zeminleri

  Karo Halı Fiyatları

  Karo Halı Fiyatları Seçilecek olan halı modeline ipliğine göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama Karo Halı Fiyatları 180TL ile 450TL Arasında Fiyatlar karşımıza çıkmaktadır Karo Halı Çeşitleri mevcuttur. Zemin Uygulama ve işçilik fiyatları dahil değildir.

  Whatsapp Mesaj at
  Sipariş ve Bilgi almak için Bize Yaz
  Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?